Реципрочна Автоматска машина за боење на рамка за очила

Краток опис:


 • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште:Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Место на потекло:
  Кина (континентална)
  Име на брендот:
  ФОД
  Број на модел:
  FOM806
  Состојба:
  Ново
  Обезбедена услуга по продажбата:
  Инженери достапни за сервисирање на машини во странство
  Апликација:
  Течно сликање со рамка за очила за сонце
  Име на производ:
  Автоматска машина за сликање рамка за очила за сонце
  Гаранција:
  12 месеци
  Боја:
  Замислени како прилагодени барања
  Напон:
  220V/380V/50Hz
  Тежина:
  350 кг
  Тип:
  Реципрочно сликарство
  Димензија:
  W2160mm*D1580mm*H2640mm

  Пакување и испорака

  Детали за пакување
  Филм и дрвена кутија
  Време на испорака
  15 РАБОТНИ ДЕНА

  Реципрочна автоматска машина за бојадисување за рамка за очила

   

  1.Со клипниот систем со една оска X за да се направи стабилен и мазен третман на површината за боење.

   

  2. Со систем за ротација со боење жига за поддршка на производот целосно обложен.

   

  3. Со PLC контрола и екран на допир за поддршка на лесно и практично работење.

   

  Повеќе детали


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја