ЗА НАС

Пробив

ФОД Електротехника

Вовед

FOD ELECTRICAL ENG CO. LIMITED е основана во април 2013 година, формирајќи фабрика во градот Донг Гуан, кој е познатиот производствен центар на Кина. Ние сме специјализирани во полето за обложување со автоматска обработка на површината. Нашите главни производи ги покриваат линиите за автоматско боење, автоматска внатрешна машина за боење, машина за сликање оска, робот со спреј за сликање, IR печка за сушење, печка за лекување со УВ и додатоци.

Со развојот на овие години, воспоставивме целосен синџир на снабдување и на производство на машини за обложување и на истражување на тефлонски премази со база на вода за да обезбедиме едношалтерски интегрирани решенија за проекти во продавниците за бои со клуч на рака, Нашите машини и облоги се широко применети во различни индустрии како автомобилски делови, домашни апарати, електроника, производство на метални и пластични производи…

 • -
  Основана во 2013 година
 • -
  16 години искуство
 • -+
  Повеќе од 18+ производи
 • -$
  Повеќе од 20 милиони

производи

Иновации

 • Машина за пескарење на нелепливи тави

  Нелепливи тави песок...

  1.Non stick pan Sandblasting Machine with self-rotary system Sandblasting machine is belong to rough surface treatment scope.It helps to increse coating adhensive force for metal products.To achieve a more smooth and uniform surface coating effect.The sandblsting machine is widely applied in Non stick pans.Automotive,cookers,machine tools industries. 2.Machine main parameters Machine Name Tunnel type automatic Sabd blasting machine Measurement L1100*W1300*H2800mm Process area L10...

 • Машина за пескарење на легирани плочи

  Легирани плочи за песок...

  1.Sandblasting Machine Sandblasting machine is belong to rough surface treatment scope.It helps to increse coating adhensive force for metal products.To achieve a more smooth and uniform surface coating effect.The sandblsting machine is widely applied in Automotive,cookers,machine tools industries. 2.Machine main parameters Machine Name Tunnel type automatic Sabd blasting machine Measurement L3000*W1450*H3200mm Process area L1000*W1450*H800mm Loading area W800*H350mm Separato...

 • Машина за пескарење за метални плочи

  Машина за пескарење ф...

  1.Sandblasting Machine Sandblasting machine is belong to rough surface treatment scope.It helps to increse coating adhensive force for metal products.To achieve a more smooth and uniform surface coating effect.The sandblsting machine is widely applied in Automotive,cookers,machine tools industries. 2.Machine main parameters Machine Name Tunnel type automatic Sabd blasting machine Measurement L3000*W1450*H3200mm Process area L1000*W1450*H800mm Loading area W800*H350mm Separato...

ВЕСТИ

Услуга прво