5 оска двоодни спреј сликарство линија за дрво панел автомобил површина - Кина ФОД електротехника

5 оска двоодни спреј сликарство линија за дрво панел автомобил површина

Краток опис:

Place of Origin: China (Mainland) Brand Name: FOD Model Number: FAL Condition: New After-sales Service Provided: Engineers available to service machinery overseas Name: Automatic painting line Function: UV liquid paint coating Type: Fully Automatic Conveyor: Chain conveyor Control system: PLC touch screen Sprayer: Spray gun Power: 380V/50HZ Application: car painting Packaging & Delivery Packaging Details Film and wooden case Delivery Time 35 working days


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Место на потекло:
  Кина (континентална)
  Бренд име:
  ФОД
  Број на модел:
  FAL
  состојба:
  нови
  По-продажба на услуги, ако:
  Инженери на располагање на услугата машини странство
  име:
  Автоматско сликање линија
  функција:
  УВ течност слој боја
  тип:
  целосно автоматско
  Транспортни:
  Транспортни синџири
  Контролен систем:
  Саладин екран на допир
  распрскувач:
  спреј пиштол
  моќност:
  380V / 50HZ
  примена:
  автомобил сликарство

  Пакување и испорака

  пакување Детали
  Филм и дрвена кутија
  Време на испорака
  35 работни дена


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!