Автоматска машина за сликање

Краток опис:


 • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште:Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • :
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (копното)
  Име на брендот:
  ФОД
  Број на модел:
  F813AM005
  Состојба:
  Ново
  Обезбедена услуга по продажбата:
  Инженери достапни за сервисирање на машини во странство
  Се користи за:
  автоматско UV & PU слој
  Боење на машината:
  сиво
  Димензија:
  (Ш)1500ммх(Д)1200ммХ(В)1800мм
  Влез:
  220 V, 50 HZ
  Излез:
  600 W
  Главен материјал:
  50 * 50 квадратни цевки челик и нерѓосувачки челик
  Главна контрола:
  Систем со екран на допир на PLC
  Hs код:
  8424899910
  Пристаниште:
  Шенжен

  Пакување и испорака

  Детали за пакување
  Извезете стандарден пакет
  Време на испорака
  15 дена

  Автоматска машина за боење резервни делови 5 оски 

  Технички параметар

  1, Во стави 220 V, 50 HZ
  2, Излезна моќност 600 W
  3, Максимална површина за прскање Максимална дијаметар.50мм
  4, бр.Пиштол за прскање 1 ЕЕЗ
  5, Макс бр. на работно парче 4-120 ЕЕЗ
  6, Брзина (прилагодлив)
  7, Тип на облога со спеј Повратен серво систем на машина за боење со 5 оски
  8, Контролен панел PLC екран на допир
  9, Димензии (Д*Ш*В) 1500мм*1000мм*1800мм
  10, главен материјал нерѓосувачки челик и челик
  11,X*Y*Z патна област 850(X)*850(Y)*300(Z)
  12, Широко примена Лаптоп, дисплеј, LCD телевизор, мобилен телефон, MP3, копче, тастатура за биро компјутер, пренослив хард диск, пластична топка, резервни делови за автомобил, рамка за фотографии, подлога за таблет компјутер

   

  Спецификации за предност:

   

  Машина за сликање со 5 оские особено популарен во индустријата за сликање автомобилииРамка за фотографии, обвивка за мобилен телефон, школка за тетратки, дигитални фотоапарати, ТВ рамка, индустрии за сликање рамки за ДВД,Бидејќи овие производи добиваат поголем агол и површина на бојадисување.Машината за боење со 5 оски е дизајнирана со интелигентен серво систем и контролирана од PLC.Клиентот може лесно да прилагоди различен агол од различни производи за да добие совршен ефект на сликање.

   

  1. Со Panasonic серво прецизен систем.Тоа помага да се реши проблемот со сликање со агол.

   

  2. Со пиштолот за прскање со воздух DEVILBISS обезбедете квалитетно боење.

   

  3. Со системот за контрола на Panasonic PLC обезбеди лесно ракување.Операторот може да постави податоци за програмирање за сликање со екран на допир. PLC со мемориски функции за секој производ што ги поставува податоците за истиот производ повторно производство.Операторот може директно да започне со производство и нема потреба да се поставува уште еднаш.

   

  Гаранција за одржување:

  Ќе се обезбеди една година гаранција под услов на нормална работа на машината.За време на периодот на гаранција, оштетените делови може да се заменат бесплатно доколку оштетените се должат на лошиот квалитет на стоката.Ако е оштетен од човечко суштество, ќе се заменат делови илипоправен по цена како понуда.Инженерот е достапен за сервис во странство.(Трошоците за превоз не беа вклучени)

   

   

  Испорака

  1. Испорака во рок од 12 работни дена.

  2. ФОБ Шенжен или CIF поморски превоз.

  3. Пакет од дрвен случај избегнувајќи оштетување

   

  Нашиот опсег на снабдување

   

  1.ние фабрички видови на автоматско реципрочномашина за боење на оскивклучувајќи

   

   2. Повратен тип: XY оска, 3 оска, 4 оска, 5 оска, 6 оска, машина за обложување 7aixs.

   

   3. Систем за обложување со оски од серијата Роберт;

   

   4. Опрема за клипно прашкаст тип на подигнување нагоре-долу.

   

  Се фокусираме на

   

   Фабрика за сериозна машина+ Обезбедете сигурен ефект на завршна обработка+ Брза поддршка по продажбата

   

  Производи Прикажи

   

   

   

  Ве молиме потсетете се:

  Над Photoes само за клиент.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја