УВ спреј сликарство линија за автоматско пластични делови - Кина ФОД електротехника

УВ спреј сликарство линија за автоматско пластични делови

Краток опис:

Place of Origin: China (Mainland) Brand Name: FOD Model Number: FAL Condition: New After-sales Service Provided: Engineers available to service machinery overseas Application: UV liquid painting Product name: Automatic UV painting line Warranty: 12 monthes Voltage: 220V/380V Spray type: Self-Rotation painting Conveyor: Chain conveyor Control system: PLC touch Screen Line Length: design as per customer request Packaging & Delivery Delivery Time film& wooden ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Место на потекло:
  Кина (континентална)
  Бренд име:
  ФОД
  Број на модел:
  FAL
  состојба:
  нови
  По-продажба на услуги, ако:
  Инженери на располагање на услугата машини странство
  примена:
  УВ течност сликарство
  Име на производот:
  Автоматско УВ сликарство линија
  Гаранција:
  12 monthes
  Напон:
  220V / 380V
  Спреј тип:
  Авто-ротација на слика
  Транспортни:
  Транспортни синџири
  Контролен систем:
  Саладин екран на допир
  Линија должина:
  дизајн, како на барање на купувачот

  Пакување и испорака

  Време на испорака
  филм и дрвена кутија


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!