Задокеански инсталација бесплатно Автоматско сликарство машина со 2 дискови / 4 диск - Кина ФОД електротехника

Задокеански инсталација бесплатно Автоматско сликарство машина со 2 дискови / 4 диск

Краток опис:

Состојба: Нов тип: слој производствена линија на подлогата: челик Слој: Сликарство Место на потекло: Гуангдонг, Кина (континентална) Името на брендот: ФОД Број на моделот: F813AM005 Напон: 220V моќност (W): 600W Димензии (L * W * H): (W) 1500mmx (D) 1200mmX (H) 1800mm Тежина: 320 килограми сертификација: CE ISO9001 гаранција: 1 Година по продажбата на услуги обезбедени од: инженери на располагање на машини услуги во странство се користат за: автоматско УВ & СТП слој машина clolor: сива / сина Dimention : (W) 1500 ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  состојба:
  нови
  тип:
  слој производствена линија
  на подлогата:
  челик
  слој:
  сликарство
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  ФОД
  Број на модел:
  F813AM005
  Напон:
  220V
  Моќност (W):
  600W
  Димензија (L * W * H):
  (W) 1500mmx (D) 1200mmX (H) 1800mm
  Тежина:
  320 килограми
  Потврдување:
  CE ISO9001
  Гаранција:
  1 година
  По-продажба на услуги, ако:
  Инженери на располагање на услугата машини странство
  Се користи за:
  автоматско УВ & СТП слој
  Машина clolor:
  Сива / сина
  Dimention:
  (W) 1500mmx (D) 1200mmX (H) 1800mm
  влез:
  110 / 220V, 50Hz
  излез:
  600W
  Главната материјал:
  50 * 50 квадратни челични цевки и нерѓосувачки челик
  Главната контрола:
  Саладин систем на допир екран
  ХС код:
  8424899910
  Порт:
  Шенжен
  Употреба:
  Автомобил авто делови слика, фото рамка сликарство, ТВ рамка сликарство

  Пакување и испорака

  пакување Детали
  стандарден пакет извоз
  Време на испорака
  15days

   

      1. Автоматско сликарство машина со 2 дискови / 4 диск  Кратко

   Ние специјализирана за производство на различни видови на оската автоматски систем за спреј сликарство опфаќа единствена оска двоодни систем спреј сликарство, XY оската спреј сликарство систем, три, четири и пет оска спреј сликарство систем. Оваа технологија е широко се применуваат во различни индустрии како играчка, електроника, вакуум позлата, панел дрво врата, автомобилски делови и пластични делови.

   

        2 . Автоматско сликарство машина со 2 дискови / 4 диск   Главната предност

    систем на оската спреј сликарство дизајниран врз основа на серво клипни и R, T и Z оската. Таа обезбедува третман стабилен и балансиран сликарство површина, особено за прскање на течност, атомизација, агол и оддалеченост е многу флексибилен прилагоди како на производот,

    Тоа може лесно да се управува со еден работник и прскање параметри можат да бидат брзо зачувани во PLC мемориска картичка Нашите оска спреј сликарство опрема е во топла популарни, бидејќи на пазарот. Тоа им помага на модерна компанија заштедува многу трошоци за работна сила и зголемување на производните капацитети.

       3.Автоматско сликарство машина со 2 дискови / 4 диск    Т echnical Параметар

   

  1, Во стави                                    110V / 120V / 127 / 220V / 240V / 380V / 415 / 440V, 50Hz / 60HZ
  2, Излезна моќност                                    600W
  3, Макс Прскање Површина                                   Макс dia.50mm
  4, бр. спреј пиштол                                   1-2 PCS
  5, Макс No.of работа парче                                   4-120PCS
  6, брзина                                   (Со прилагодување)
  7, тип Spay слој                                 двоодни 5 оска систем сликарство машина серво
  8, контролен панел                                 Саладин екран на допир
  9, Димензии (L * W * H)                                 * 1500mm 1200mm 1800mm *
  10, Главната Материјал                                 од нерѓосувачки челик и челични
  11, X * Y * Површина патување Z                                             850 (X) * 850 (Y) * 300 (Z) 
  12, Широко апликација Лаптоп, дисплеј, LCD телевизор, мобилни телефони, MP3, Батон, Биро тастатурата на компјутерот, пренослив хард диск, пластична топка, автомобилски резервни делови, фото рамка, таблет компјутер рампа 

   

   

   

  4. Автоматско сликарство машина со 2 дискови / 4 диск  слика шоу

                                                             Зарем пред Види

   

                                                                 


   

   

   

   

   

  5.  Брз еден чекор Пакување и  испорака

  10 дена disptach машината од клиентите ставен Одра.

   

   

   

  6.   Installation service

    Инженер работници се достапни да се направи производство 20days инсталација и 5days тестирање во фабриката на клиентите врз основа на конечниот договор дизајн цртање. Ве молиме имајте во предвид дека за странските инсталација,

  7.   Одржување Гаранција :

    Една година гаранција ќе бидат обезбедени за состојбата на нормалното функционирање на машината. За време на периодот на гаранција, оштетените делови може да се замени на слободен ако оштетениот се должи на лошиот квалитет на стоки, Оштетените делови се бара да се вратат

   

  8. Контактирајте со нас за најновата цена од   пет оска двоодни спреј сликарство машина

   

   

   

   

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!