Задокеански инсталација слободен Роботски спреј сликарство линија за ОУ боја, УВ прскање боја - Кина ФОД електротехника

Задокеански инсталација слободен Роботски спреј сликарство линија за ОУ боја, УВ боја прскање

Краток опис:

Type: Automatic Control Other: Intellegent Spraying Robot Application: Industrial Automaticspray painting Spraying method: On-line Traking Spraying Automatic Grade: Fully Automatic Spray gun: Devilbiss/Graco Spraying for: lacquer paint,PU,UV paint finishing Packaging & Delivery Packaging Details Film and wooden case Delivery Time 20days 1.Robotic spray painting line Brief Automatic Robotic spray painting line which support one-step automatic painting production includin...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  тип:
  автоматска контрола на
  Друго:
  Intellegent Прскање роботот
  примена:
  Индустриски Automaticspray сликарство
  метод за прскање:
  On-line Traking Прскање
  Автоматско одделение:
  целосно автоматско
  Спреј пиштол:
  Devilbiss / Graco
  Прскање за:
  лак боја, СТП, УВ фарбање

  Пакување и испорака

  пакување Детали
  Филм и дрвена кутија
  Време на испорака
  20days

  1.Robotic спреј сликарство линија Кратко

  Автоматски Роботски спреј сликарство линија со која се поддржува еден чекор производство автоматско сликање вклучувајќи:  Вчитување-Антистатик прашина-робот спреј систем -Flash off-врв палто - Бојата сушење - УВ лекување - ладење-истовар . Тоа е исто така широко се користи заедно со вакуум метализацијата третман за да се обезбеди висок квалитет на површински третман за пластични играчки, Автомобилски резервни делови, рамки делови, мотор резервни контролор, таблет компјутер рампа школка, часовник рамка, панел дрво врата.

   

  2..Robotic спреј сликарство линија Главната предност

   2.1. Повеќе флексибилни агли спреј и растојание 

   2.2  Дизајниран како на барање на клиентите 

   2.3  Роботот висока стапка на спреј

   2.4 C или е поддршка технологија

   2.5  висока гаранција за квалитет 

   2.6  помалку одржување

   2.7 различни материјали како пластика, метал и дрво индустрии

   2,8 целосна автоматска контролирани од страна на Саладин екран на допир

   

  3.  роботски спреј сликарство линија  главни системи 

  1) кабина Електростатско и пламен пред-третман:

  2) 3Axis / 4Axis / 5Axis / 6Axis робот систем спреј сликарство

  3) Devilbiss / Graco Автоматски пиштол за прскање 

  4) IR печка за сушење  

  5) УВ лекување печка  

  6) синџир Преносен механизам

  7) Има снабдување единица

  8) Graco боја мешање и системот за снабдување

  9) Саладин систем за контрола на допир екран

  4. роботски спреј сликарство линија  слика шоу

                                                                         систем 4.1 Роботот спреј

   

                                                                          автомобилски браник

                                                      4.2 земјата систем решетката подвижна

  4.3 Боја на сушење и стврднување печка

  систем 4.4 Боја мешање

   

  гаранција 5.Maintenance

   Една година гаранција ќе бидат обезбедени за состојбата на нормалното функционирање на машината. За време на периодот на гаранција, оштетените делови може да се замени на слободен ако оштетениот се должи на лошиот квалитет на стоки, Оштетените делови се бара да ни се врати. Ако тоа беше оштетена од човечко суштество, делови ќе се замени или поправи на трошоците, како котација.

  Инженер е достапна во задокеански за инсталација, Тренинг и одржување.

  6.Fast испорака

  1.Deliery во 10working дена.

  2.FOB Шенжен или CIF морето превозот.

  3.Wooden случај пакет се избегне оштетување

  7.Contact нас за најновата цена од Мотори сликарство машина


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!